Landsturneringen NM i Sjakk 2009

Klasse Elite
Bergen, 04.07 - 12.07.2009

Endelig resultatliste

PlNavnn-Eloi-Elo123456789PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
GM Kjetil A. LiePorsgrunn -08  +24  =12  +17  +07  +02  +04  =03  =05
6,5
37,5
41,5
43,0
30,00
 2591 (+15)
IM Frode ElsnessMoss +21  +04  +13  +03  =05  -01  +07  -06  =08
6,0
39,0
43,5
47,0
29,75
 2562 (+30)
GM Simen AgdesteinNTG +17  =07  +11  -02  =04  +18  +19  =01  =06
6,0
37,0
41,0
45,0
27,75
 2553 ( +1)
GM Jon Ludvig HammerOSS +12  -02  =20  +15  =03  +05  -01  =07  +14
5,5
38,0
42,5
46,5
26,50
 2526 (-12)
GM Berge ØstenstadAsker =11  +06  =07  +13  =02  -04  +21  =17  =01
5,5
37,5
41,5
45,0
26,50
 2483 ( +2)
FM Espen ForsåMoss =09  -05  =14  +12  =20  =11  +22  +02  =03
5,5
36,0
40,0
43,0
25,50
 2481 (+98)
IM Espen LiePorsgrunn +14  =03  =05  +09  -01  +20  -02  =04  =12
5,0
39,0
43,5
47,5
24,25
 2485 ( +3)
Lasse Østebø LøvikStavanger +01  -13  =10  =22  =11  -19  +23  +15  =02
5,0
35,0
38,0
40,0
22,25
 2440 (+23)
FM Geir Sune Tallaksen ØstmoePorsgrunn =06  =10  +22  -07  =21  =13  =17  =18  +19
5,0
32,0
35,5
38,5
20,25
 2423 (+10)
10 
IM Torstein Bae1911 =20  =09  =08  +19  -18  =22  -11  +24  +17
5,0
30,5
33,5
35,0
18,00
 2408 ( +1)
11 
FM Kjetil StokkeBergens =05  +23  -03  =18  =08  =06  +10  -14  =13
4,5
36,0
40,0
42,0
19,25
 2392 (+18)
12 
FM Frode Olav Olsen Urkedal1911 -04  =15  =01  -06  +23  -17  +24  +20  =07
4,5
35,0
37,0
38,5
15,50
 2399 (+20)
13 
FM Andreas G.R. MoenOSS +16  +08  -02  -05  =22  =09  =18  =19  =11
4,5
34,5
38,5
41,5
19,75
 2406 (+41)
14 
IM Øystein HoleAkademisk -07  =21  =06  =16  =17  +24  =15  +11  -04
4,5
33,5
37,0
38,5
17,00
 2402 ( +7)
15 
GM Leif E JohannessenOSS =19  =12  =18  -04  +16  =21  =14  -08  +22
4,5
32,0
35,5
38,5
17,75
 2401 (-32)
16 
IM Atle GrønnOSS -13  -17  +24  =14  -15  =23  =20  +21  +18
4,5
29,0
31,0
32,5
14,25
 2350 (-16)
17 
FM Joachim ThomassenMoss -03  +16  =19  -01  =14  +12  =09  =05  -10
4,0
37,0
41,5
45,5
18,50
 2381 (+19)
18 
GM Rune DjurhuusAkademisk =23  =19  =15  =11  +10  -03  =13  =09  -16
4,0
34,0
38,0
40,0
17,25
 2349 (-23)
19 
IM Eirik GullaksenBergens =15  =18  =17  -10  +24  +08  -03  =13  -09
4,0
34,0
38,0
39,5
15,00
 2357 ( -5)
20 
IM Jovanka HouskaBergens =10  =22  =04  =21  =06  -07  =16  -12  +23
4,0
33,5
36,5
38,5
15,50
 2339 (+2339)
21 
FM Stig GabrielsenOslo Vest -02  =14  +23  =20  =09  =15  -05  -16  =24
3,5
34,0
36,0
37,5
11,75
 2309 ( +2)
22 
IM Torbjørn R. Hansen1911 +24  =20  -09  =08  =13  =10  -06  -23  -15
3,0
33,5
35,5
37,0
10,75
 2237 (-46)
23 
FM Lars HjelmåsKristiansund =18  -11  -21  -24  -12  =16  -08  +22  -20
2,0
30,0
33,0
34,5
7,25
 2141 (-32)
24 
FM Trond GabrielsenOslo Vest -22  -01  -16  +23  -19  -14  -12  -10  =21
1,5
32,5
35,5
37,5
3,75
 2105 (-40)
Rangering:
Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-2: Monradkvalitet, to dårligste strøket
Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Klasse Mester

Endelig resultatliste

PlNavnn-Eloi-Elo123456789PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
Sjur FerkingstadSandnes +28  +32  +25  +30  +18  +05  +09  =03  -02
7,5
37,5
41,0
44,5
34,25
 2392 (+93)
Stig K. MartinsenBergens +39  -25  =40  +27  +24  +18  =05  +08  +01
7,0
36,0
39,5
42,5
34,00
 2294 (+53)
Bror ThankeNordstrand =26  +20  -04  +08  =19  +25  +11  =01  +05
6,5
39,5
43,5
47,5
33,00
 2287 (+60)
Odin Blikra VeaTrondheim +23  =10  +03  -18  =12  +22  =13  +21  +14
6,5
36,0
40,5
45,0
32,75
 2256 (+41)
Ørnulf StubberudOSS +31  +08  =11  +19  +30  -01  =02  +09  -03
6,0
41,5
45,0
48,5
28,50
 2243 (+15)
FM Harald B BorchgrevinkBergens +29  -11  =08  +26  =25  =19  +20  =07  +12
6,0
34,5
38,5
42,5
27,50
 2231 (-17)
Terje EriksenDrammen -30  =17  =20  +44  =23  +31  +25  =06  +15
6,0
32,5
36,0
38,5
25,00
 2235 (+53)
FM Jøran Aulin-JanssonAsker +43  -05  =06  -03  +33  +24  +19  -02  +21
5,5
39,0
42,5
45,5
23,00
 2189 (+25)
Daniel Jakobsen KovachevOSS =40  +16  +26  =11  +22  +14  -01  -05  =10
5,5
38,5
42,5
45,5
25,25
 2172 (-24)
10 
WIM Silje Bjerke1911 +42  =04  -18  =21  +36  =12  =14  +11  =09
5,5
36,0
39,5
42,5
24,75
 2187 (-16)
11 
Jon Kristian HaarrSandnes +22  +06  =05  =09  =14  =13  -03  -10  +27
5,0
39,5
44,0
48,0
25,25
 2177 (+24)
12 
CM Inge Sandstad SkrondalAkademisk =34  +33  -19  +15  =04  =10  =18  +13  -06
5,0
37,0
40,5
44,0
23,50
 2196 ( -9)
13 
Frode LillevoldStrømmen +44  -15  +28  =25  +16  =11  =04  -12  =17
5,0
35,5
39,5
42,0
21,75
 2170 (+23)
14 
Arnold AndreassenTromsø -19  +37  +34  +31  =11  -09  =10  +18  -04
5,0
35,0
38,5
42,0
20,25
 2169 (+83)
15 
FM Ole Christian MoenOSS +41  +13  -30  -12  +32  -21  +23  +16  -07
5,0
33,5
37,0
40,0
21,00
 2131 (-28)
16 
Rune MyhrvoldHønefoss =24  -09  +41  +40  -13  =23  +26  -15  +35
5,0
32,0
35,0
38,0
18,00
 2099 ( -4)
17 
Trond ThorstensenAkademisk -27  =07  =44  +29  -20  =32  +38  +30  =13
5,0
30,5
34,0
36,5
19,50
 2101 (-55)
18 
Carl Peter KirkebøOslo Vest +37  =19  +10  +04  -01  -02  =12  -14  =22
4,5
41,0
45,5
49,0
22,50
 2111 ( +0)
19 
Bjørn-Erik GlenneKristiansund +14  =18  +12  -05  =03  =06  -08  =22  =20
4,5
38,5
43,0
47,5
23,00
 2124 (-22)
20 
Håkon BentsenPorsgrunn =21  -03  =07  +38  +17  =30  -06  =27  =19
4,5
36,5
40,0
43,5
19,75
 2106 ( +8)
21 
Victor HavikStavanger =20  -26  +33  =10  =31  +15  +30  -04  -08
4,5
34,5
38,0
41,5
18,75
 2099 (+38)
22 
Kjell Arne LilleløkkenVerdal -11  +29  +23  +32  -09  -04  =31  =19  =18
4,5
34,5
38,0
41,5
18,25
 2129 (+68)
23 
Svetoslav MihajlovAsker -04  +42  -22  +35  =07  =16  -15  =28  +31
4,5
34,5
38,0
41,0
17,50
 2042 ( -5)
24 
Terje LundVerdal =16  =40  =27  +34  -02  -08  =33  =25  W30
4,5
32,5
36,0
39,0
16,75
 2042 (+19)
25 
Vegar Koi GandrudHønefoss +36  +02  -01  =13  =06  -03  -07  =24  =29
4,0
42,5
46,5
50,0
20,25
 2050 (-49)
26 
Carl Eric HordaCaissa =03  +21  -09  -06  =27  +36  -16  =31  =28
4,0
35,5
39,0
42,5
17,00
 2047 (+17)
27 
Anders HobberPorsgrunn +17  -30  =24  -02  =26  =35  +32  =20  -11
4,0
33,5
37,0
40,5
16,75
 2026 (-13)
28 
Tor Kristian LarsenNordnes -01  +38  -13  -36  =37  +44  =35  =23  =26
4,0
31,5
35,0
37,5
13,75
 1971 ( +1)
29 
Anders OlsenKristiansund -06  -22  +42  -17  =41  =37  +43  =35  =25
4,0
29,5
32,5
35,5
13,00
 2012 ( +1)
30 
Øyvind RiisemNordnes +07  +27  +15  -01  -05  =20  -21  -17  w24
3,5
38,5
43,0
47,0
17,25
 2081 (+35)
31 
Terje KarlsenNordnes -05  +43  +35  -14  =21  -07  =22  =26  -23
3,5
34,5
38,0
41,0
13,00
 1936 (-41)
32 
Helge GundersenRandaberg +38  -01  +36  -22  -15  =17  -27  =34  =42
3,5
33,0
36,5
39,5
12,75
 1995 (-87)
33 
Jan SørgjerdNordstrand =35  -12  -21  +43  -08  =34  =24  =37  =39
3,5
30,0
33,5
36,5
12,25
 1935 (-60)
34 
Håkon StrandStavanger =12  =35  -14  -24  =38  =33  =37  =32  =36
3,5
28,5
32,0
35,5
13,00
 1968 (-25)
35 
Christian LavertonTrondheim =33  =34  -31  -23  +40  =27  =28  =29  -16
3,5
28,5
32,0
35,0
12,50
 1965 (+43)
36 
Frode LudvigsenDrammen -25  +39  -32  +28  -10  -26  =41  =38  =34
3,5
28,0
31,5
34,5
12,50
 1983 (-11)
37 
Morten LilleørenLørenskog -18  -14  =43  =41  =28  =29  =34  =33  =38
3,5
28,0
31,0
34,0
12,25
 1952 (-19)
38 
Askild BrynLillehammer -32  -28  +39  -20  =34  +40  -17  =36  =37
3,5
27,5
31,0
34,0
11,75
 1987 (-11)
39 
Lars Erik PedersenStrømmen -02  -36  -38  =42  =43  =41  =44  +40  =33
3,5
26,5
29,5
32,0
10,50
 1960 ( +2)
40 
Paul JohansenMoss =09  =24  =02  -16  -35  -38  =42  -39  +44
3,0
32,5
35,5
38,0
12,50
 1908 (-53)
41 
Kristian SørensenFana -15  =44  -16  =37  =29  =39  =36  -42  =43
3,0
27,5
30,5
33,0
10,00
 1910 (-42)
42 
Toan Thanh PhamAkademisk -10  -23  -29  =39  =44  -43  =40  +41  =32
3,0
27,0
30,0
32,5
9,25
 1935 (-42)
43 
Alexander R. FlaataBlack Knights -08  -31  =37  -33  =39  +42  -29  =44  =41
3,0
26,5
29,5
32,0
9,25
 1908 (-29)
44 
Magnus DanielsenVålerenga -13  =41  =17  -07  =42  -28  =39  =43  -40
2,5
29,5
32,5
35,5
8,75
 1889 (-36)
Rangering:
Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-2: Monradkvalitet, to dårligste strøket
Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Klasse 1

Endelig resultatliste

PlNavnn-Eloi-Elo123456789PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
Eirik SandalSK 96 +26  +51  +03  =02  +12  =09  +06  +14  +05
8,0
41,5
46,0
48,0
41,50
 2227 (+83)
Erik EikelandNordnes +31  +06  +04  =01  +33  +13  -03  +12  +10
7,5
42,5
46,5
50,5
40,00
 2204 (+144)
Martin VallaOSS +15  +10  -01  =19  +20  +04  +02  -05  +09
6,5
44,0
49,0
54,0
37,50
 2045 (+25)
Joar Gullestad PettersenStavanger +28  +07  -02  =16  +32  -03  +24  +17  +12
6,5
39,5
44,0
48,0
31,50
 2018 (+28)
Hans Arild RundeAkademisk +46  +11  =13  =09  -06  +19  +07  +03  -01
6,0
42,5
47,5
50,5
31,25
 2012 (+42)
Helge E. ThetingKragerø +41  -02  +18  +45  +05  +24  -01  -10  +14
6,0
41,5
45,0
48,0
27,00
 1960 (+48)
Terje TorgersenKristiansand +20  -04  =16  +10  =15  +33  -05  +32  +19
6,0
38,0
42,0
46,0
28,50
 1992 (+34)
Kenneth EinarsenAkademisk +25  +17  =09  =24  -13  +15  -10  +16  +18
6,0
36,0
40,5
45,0
29,50
 1973 (+45)
Håkon HaugsrudTrondheimstud +32  +18  =08  =05  +14  =01  -12  +13  -03
5,5
41,5
46,5
50,5
29,00
 1975 (+49)
10 
Thomas BrynMolde +52  -03  =11  -07  +39  +47  +08  +06  -02
5,5
41,0
44,0
45,5
22,75
 1923 (-13)
11 
Espen NorbergFribonden +16  -05  =10  -15  =21  +48  =31  +29  +24
5,5
35,5
39,5
42,5
24,25
 1936 (+25)
12 
Håvard SkøienBergens =40  +30  +44  +47  -01  =17  +09  -02  -04
5,0
40,5
44,0
47,0
20,75
 1897 (-31)
13 
Gunnar Stake-LarsenOSS +27  +36  =05  =14  +08  -02  =17  -09  =15
5,0
40,0
44,5
48,5
25,00
 1892 (-20)
14 
Thomas ThomassenStavanger +37  +42  =47  =13  -09  +16  +18  -01  -06
5,0
38,5
42,0
45,0
21,50
 1895 (-23)
15 
Jo Kristian LøbergOSS -03  =46  +39  +11  =07  -08  =21  +36  =13
5,0
38,0
41,5
44,5
22,50
 1896 (+49)
16 
Timmie NygaardCaissa -11  +23  =07  =04  +40  -14  +45  -08  +31
5,0
38,0
41,5
44,5
21,75
 1905 (+74)
17 
Espen ThorstensenKongsvinger +35  -08  =22  +37  +34  =12  =13  -04  =21
5,0
36,5
40,5
44,5
22,00
 1912 ( -1)
18 
Kjell Børre GrebstadAsker +49  -09  -06  +46  +27  +25  -14  +31  -08
5,0
35,5
38,5
41,0
18,50
 1884 (+39)
19 
Ole Jørn GyldenåsNordstrand =45  +39  =40  =03  =25  -05  +33  +34  -07
5,0
34,5
38,0
41,0
20,25
 1857 (-31)
20 
Arild MonsøyTrondheim -07  +49  =36  +42  -03  =45  =35  =22  +34
5,0
33,0
36,0
38,5
18,00
 1858 (+29)
21 
Hans Inge KongevoldMoss -42  =25  +43  =35  =11  =38  =15  +30  =17
5,0
32,5
36,0
39,5
22,00
 1869 (-17)
22 
Brede Andre Larsen HagenTSSK =43  =45  =17  -34  -37  +39  +44  =20  +35
5,0
29,0
32,5
35,5
19,25
 1810 (-23)
23 
Per Kr VigdalNordstrand -47  -16  =26  =41  -48  +49  +46  +33  +32
5,0
27,0
30,0
32,5
17,50
 1838 ( +7)
24 
Trond BirkelandBergens -51  +50  +48  =08  +47  -06  -04  +38  -11
4,5
34,0
36,5
38,5
15,50
 1825 (+30)
25 
Raymond BogerRandaberg -08  =21  +50  +44  =19  -18  -32  =37  +43
4,5
32,5
36,0
38,5
16,50
 1799 (+14)
26 
Lars JohansenNordstrand -01  -33  =23  -39  =49  +50  +28  +45  =27
4,5
32,5
35,0
37,5
16,00
 1788 ( -3)
27 
Jan Gunnar FredriksenAkademisk -13  +28  =42  =36  -18  -32  +48  +41  =26
4,5
30,5
34,0
37,0
17,00
 1781 ( -8)
28 
Harry AndersenFredriksstad -04  -27  -29  +50  +46  =44  -26  +39  +42
4,5
30,5
33,5
36,0
14,25
 1787 ( +5)
29 
Marte EgelandSandnes -34  -35  +28  =31  +41  =40  +47  -11  =38
4,5
29,5
33,0
36,0
16,75
 1825 (-22)
30 
Line Jin JørgensenSevland =39  -12  =46  +48  =36  =34  =38  -21  +40
4,5
29,0
32,0
35,0
15,75
 1797 (-47)
31 
David LilleørenLørenskog -02  =38  =41  =29  +42  +36  =11  -18  -16
4,0
35,5
39,0
42,5
16,25
 1770 (-64)
32 
Ole-Jakob KristiansenHamar -09  +52  -45  +51  -04  +27  +25  -07  -23
4,0
35,0
37,0
38,5
12,50
 1776 ( +7)
33 
Arn Tore HaugsdalMasfjorden -48  +26  +51  +40  -02  -07  -19  -23  +45
4,0
34,5
37,5
39,5
13,00
 1759 (-42)
34 
Maria Pitz JacobsenVålerenga +29  -40  =35  +22  -17  =30  +37  -19  -20
4,0
33,0
37,0
40,5
17,75
 1802 (+28)
35 
Leif BjornesKristiansand -17  +29  =34  =21  =45  =37  =20  =40  -22
4,0
32,5
36,0
39,0
16,75
 1777 ( -1)
36 
Trond E. NilsenNordstrand +38  -13  =20  =27  =30  -31  +43  -15  =37
4,0
32,0
36,0
39,5
16,50
 1801 (+17)
37 
Leif KverndalStjernen -14  =41  +38  -17  +22  =35  -34  =25  =36
4,0
31,5
35,5
39,0
17,00
 1778 (-12)
38 
Anita GrønnestadBergens -36  =31  -37  +49  +43  =21  =30  -24  =29
4,0
30,5
34,0
36,5
15,00
 1791 (-26)
39 
Aslak HaanshuusStjernen =30  -19  -15  +26  -10  -22  +49  -28  +50
3,5
34,0
36,5
39,0
11,75
 1753 (+16)
40 
Pål AgdesteinAsker =12  +34  =19  -33  -16  =29  =41  =35  -30
3,5
32,0
36,0
39,5
15,00
 1766 (-11)
41 
Asbjørn TømteDrammen -06  =37  =31  =23  -29  +51  =40  -27  =44
3,5
31,5
35,0
37,0
12,00
 1748 ( -3)
42 
Vebjørn SelbekkMoss +21  -14  =27  -20  -31  -43  +52  +47  -28
3,5
31,5
34,5
36,0
11,75
 1764 (-14)
43 
Jan StokkeDrammen =22  -44  -21  +52  -38  +42  -36  +50  -25
3,5
29,5
32,0
33,5
10,00
 1714 (-14)
44 
Dag AndersenSarpsborg =50  +43  -12  -25  =51  =28  -22  =46  =41
3,5
29,0
31,5
33,5
11,25
 1714 ( -6)
45 
Nimon HotiFørde =19  =22  +32  -06  =35  =20  -16  -26  -33
3,0
34,5
38,5
42,5
13,50
 1695 (+1695)
46 
Roar EngenAurskog-Høland -05  =15  =30  -18  -28  +52  -23  =44  =47
3,0
33,5
36,5
38,0
9,50
 1691 (-23)
47 
Tor GulbrandsenNordstrand +23  +48  =14  -12  -24  -10  -29  -42  =46
3,0
33,0
36,0
39,0
12,00
 1717 (-67)
48 
Bjarne J. EngevikStrømmen +33  -47  -24  -30  +23  -11  -27  -49  +52
3,0
31,0
33,5
35,0
10,50
 1706 (+12)
49 
Bård FjellengenSarpsborg -18  -20  =52  -38  =26  -23  -39  +48  =51
2,5
30,0
32,0
33,5
7,00
 1614 (-76)
50 
Karim AliFribonden =44  -24  -25  -28  +52  -26  +51  -43  -39
2,5
28,5
30,5
32,0
5,25
 1602 (-22)
51 
Stig Børje LarsenBergens +24  -01  -33  -32  =44  -41  -50  -52  =49
2,0
30,0
32,5
34,0
7,50
 1568 (-97)
52 
Einar HamreDrammen -10  -32  =49  -43  -50  -46  -42  +51  -48
1,5
25,0
27,5
29,5
3,25
 1507 (-90)
Rangering:
Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-2: Monradkvalitet, to dårligste strøket
Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Klasse 2

Endelig resultatliste

PlNavnKln-Eloi-Elo123456789PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
Frederik Natvik2Elverum +52  +13  +44  +42  -07  =05  +24  +03  =02
7,0
40,5
44,5
48,0
35,25
 1826 (+59)
Geir Brobakken2Hamar =35  -33  +59  +17  +30  +42  +12  +13  =01
7,0
38,0
42,0
45,5
35,25
 1836 (+51)
Morten L Madsen2Sotra +64  +09  =21  +08  =11  +07  +05  -01  =04
6,5
44,0
49,0
52,0
36,25
 1779 (+44)
Aleksander Omtvedt21911 +60  =14  +55  =21  =06  =15  +08  +11  =03
6,5
41,0
44,5
48,0
33,50
 1791 (+55)
Jussi Dyrnes2Nordstrand =20  +67  +50  =33  +21  =01  -03  +23  +14
6,5
38,5
42,0
44,5
29,75
 1763 (+52)
Egil A Standal2Ørsta =50  +22  =43  +44  =04  =34  +20  =14  +13
6,5
36,0
40,0
43,5
31,50
 1777 (+49)
Thore Østrem2Nordstrand =51  +56  +16  +36  +01  -03  -13  +22  =10
6,0
40,0
43,5
47,0
30,25
 1747 (+56)
Bjarne Undheim2OSS +63  +51  +24  -03  +27  -13  -04  +39  +25
6,0
38,0
41,5
44,5
26,00
 1705 ( +4)
Kristian R Johansen2Nordnes +48  -03  =23  -27  +46  +30  =16  +26  +20
6,0
37,0
41,0
45,0
28,25
 1710 ( +2)
10 
Einar Kjæmperud2Caissa -14  -15  +70  +47  =35  +28  +45  +24  =07
6,0
35,5
39,5
40,5
24,25
 1725 (+48)
11 
Svein E Ruud2Stjernen =53  =57  +46  W52  =03  =20  +26  -04  +22
6,0
35,5
39,0
42,5
26,75
 1712 (+66)
12 
Jon Gunnar Tufta2Bergens +65  =34  =61  +43  =25  +33  -02  =16  +29
6,0
35,5
38,5
41,5
25,50
 1739 ( +2)
13 
Mikhail R Lilleøren2Lørenskog +70  -01  +60  =37  +28  +08  +07  -02  -06
5,5
42,0
45,5
46,5
23,75
 1689 (+17)
14 
Eric Fanghol2Trondheim +10  =04  -33  =45  +43  +25  +15  =06  -05
5,5
40,5
44,5
48,5
29,00
 1685 ( +6)
15 
Tom R Wister2Kirkegata -26  +10  +54  =20  +36  =04  -14  =31  +27
5,5
38,0
42,5
46,0
27,25
 1651 (-10)
16 
Kenneth Hamre2Sarpsborg +58  +29  -07  -34  +50  +37  =09  =12  =19
5,5
37,5
41,0
44,5
25,25
 1696 (+36)
17 
Bjørn W Fosdahl2Stjernen +49  -42  =35  -02  =68  +57  +62  +43  =18
5,5
32,5
35,5
37,5
20,50
 1675 (+19)
18 
Jia Qi Xue21911 -34  =59  +56  -22  +51  +63  =42  +32  =17
5,5
31,0
34,5
37,5
21,50
 1709 (+76)
19 
Tore Garberg21911 =36  -23  =53  -29  +64  +50  +61  +42  =16
5,5
31,0
34,0
37,0
20,25
 1680 (-24)
20 
Øyvind Fossheim2Fribonden =05  =28  +47  =15  +55  =11  -06  +21  -09
5,0
40,5
44,5
48,0
24,00
 1670 (+53)
21 
Svein Arne Thrana2Nittedal +23  +54  =03  =04  -05  -26  +36  -20  +45
5,0
39,0
43,0
46,5
23,50
 1642 (+23)
22 
Sigmund Lunde2Sarpsborg =33  -06  +65  +18  =37  +32  +34  -07  -11
5,0
38,0
42,5
45,5
22,50
 1647 ( -7)
23 
Jonny Schmidt2Sørum -21  +19  =09  -28  +41  +61  +38  -05  =24
5,0
37,5
42,0
45,0
23,00
 1676 ( -7)
24 
Henrik Aas2Direkte +40  +47  -08  +61  =33  +38  -01  -10  =23
5,0
37,5
41,5
44,5
20,75
 1692 (+45)
25 
Olav K. Fredriksen21911 -43  +63  +31  +26  =12  -14  +54  =27  -08
5,0
36,5
40,0
43,0
22,00
 1649 (+42)
26 
Thoralf N Barstad2Nordstrand +15  +71  -42  -25  +40  +21  -11  -09  +48
5,0
36,0
40,0
41,0
20,00
 1653 (+31)
27 
Ståle Lund2Røros -61  +58  +29  +09  -08  =45  +33  =25  -15
5,0
36,0
39,5
42,5
23,50
 1642 (+50)
28 
Espen Sollum2Stjernen =56  =20  =48  +23  -13  -10  +51  W38  =31
5,0
35,0
38,5
42,0
21,75
 1592 (-10)
29 
Frode Høva2Follo +59  -16  -27  +19  -61  +41  +55  +34  -12
5,0
34,5
38,0
41,0
21,50
 1695 (+53)
30 
Odd Ketil Selnes2Harstad =62  +38  -36  +67  -02  -09  =35  +53  +43
5,0
34,0
37,0
39,5
18,25
 1669 (+74)
31 
Stein Tore Gausdal2Sandnes =66  =35  -25  =49  +58  +52  =39  =15  =28
5,0
32,0
35,5
38,5
20,25
 1597 (+31)
32 
Pål Skogli2Gjøvik -44  -46  +69  +54  +53  -22  +37  -18  +42
5,0
30,5
34,0
36,0
17,50
 1642 ( +7)
33 
Geir Nesheim21911 =22  +02  +14  =05  =24  -12  -27  =45  =40
4,5
40,0
44,5
48,5
25,00
 1635 (+24)
34 
Thor Roverud2Caissa +18  =12  =37  +16  =42  =06  -22  -29  =35
4,5
38,0
42,5
46,5
23,75
 1632 (-27)
35 
Sigve Dyrhovden2Bergens =02  =31  =17  =46  =10  -39  =30  +44  =34
4,5
37,5
41,5
45,5
22,50
 1570 ( -7)
36 
Tore Lambrechts2Sandnes =19  +66  +30  -07  -15  =55  -21  +61  =39
4,5
35,0
38,0
41,0
17,75
 1605 (+24)
37 
Jonatan M Andersen2Moss =57  +62  =34  =13  =22  -16  -32  =47  +55
4,5
33,0
36,5
39,5
17,75
 1649 (+47)
38 
Jørund Berstad2Førde =45  -30  +62  +57  +52  -24  -23  w28  +50
4,5
31,0
34,5
37,5
15,50
 1619 (-23)
39 
Olav Hjortås2Nord-Odal -54  +WO  -45  =56  +67  +35  =31  -08  =36
4,5
31,0
33,5
33,5
13,50
 1525 (+35)
40 
Magnus A. Gregusson2Nordnes -24  +69  =57  =50  -26  =53  =44  +62  =33
4,5
29,0
32,0
34,0
14,50
 1573 (-49)
41 
Viggo Andersen2Stjernen +46  -44  -52  =51  -23  -29  +66  +67  +54
4,5
28,5
31,5
34,0
14,75
 1600 (+30)
42 
Per Blikra2Stavanger +69  +17  +26  -01  =34  -02  =18  -19  -32
4,0
40,5
45,0
47,0
17,50
 1590 (-10)
43 
Carl Christian Aarnes2Nordstrand +25  =61  =06  -12  -14  +68  +46  -17  -30
4,0
37,5
40,5
42,5
15,75
 1550 (-23)
44 
Pål Moe2OSS +32  +41  -01  -06  -45  =49  =40  -35  +62
4,0
36,0
40,0
43,0
16,75
 1557 ( +7)
45 
Roger Sætre2Bergens =38  -50  +39  =14  +44  =27  -10  =33  -21
4,0
35,0
39,0
42,5
18,25
 1519 (-15)
46 
Oddvar Solli2Voss -41  +32  -11  =35  -09  +58  -43  =51  +64
4,0
33,5
37,0
40,0
15,50
 1541 (-26)
47 
Arild Øksnevad2Nittedal +68  -24  -20  -10  +56  -54  +63  =37  =49
4,0
31,5
34,5
36,5
12,75
 1499 (-39)
48 
Hallvar Gisnås2Orkdal -09  +64  =28  -55  =49  -62  +52  +56  -26
4,0
30,5
33,5
36,5
14,50
 1541 (-18)
49 
Per Chr Ødegaard2Trondheim -17  =65  =51  =31  =48  =44  =53  =50  =47
4,0
29,5
33,0
36,0
15,25
 1544 (+17)
50 
Arild Roen2Aurskog-Høland =06  +45  -05  =40  -16  -19  +68  =49  -38
3,5
37,0
41,0
43,0
13,50
 1537 (+13)
51 
Per Inge Holmen2Mo =07  -08  =49  =41  -18  +67  -28  =46  =56
3,5
35,0
38,5
41,0
13,50
 1499 (-68)
52 
Per Anders Hagen3Verdal -01  +70  +41  w11  -38  -31  -48  =57  +67
3,5
34,5
37,0
38,0
9,75
 1545 ( +2)
53 
Eirik Søreng2Akademisk =11  -55  =19  +60  -32  =40  =49  -30  =58
3,5
33,5
37,0
40,5
15,25
 1498 (-57)
54 
Marius Blomlie2Trondheim +39  -21  -15  -32  +69  +47  -25  =55  -41
3,5
33,5
37,0
39,0
12,25
 1488 (-28)
55 
Lewi Bekkelien2Black Knights =67  +53  -04  +48  -20  =36  -29  =54  -37
3,5
33,0
36,5
39,0
12,75
 1503 (-68)
56 
Ida Lahlum21911 =28  -07  -18  =39  -47  +70  +57  -48  =51
3,5
32,5
36,0
37,0
11,00
 1512 ( +2)
57 
Åsmund Sem-Johansen2Stovner =37  =11  =40  -38  =62  -17  -56  =52  +61
3,5
32,0
35,0
38,0
13,75
 1523 (-42)
58 
Rudolf Steinkellner2Kirkegata -16  -27  =63  +66  -31  -46  =60  +70  =53
3,5
29,5
32,5
33,5
9,00
 1494 ( +8)
59 
Hans Hovden2Kirkegata -29  =18  -02  -63  -70  =64  W69  +68  =60
3,5
29,0
31,0
32,0
10,00
 1410 (-83)
60 
Torstein Furnes2Follo -04  +68  -13  -53  -63  =65  =58  +66  =59
3,5
28,5
31,5
33,5
10,00
 1508 ( +0)
61 
Espen Løken2Nordstrand +27  =43  =12  -24  +29  -23  -19  -36  -57
3,0
36,0
40,0
43,5
15,00
 1502 (-53)
62 
Bjørn Salvesen2Røros =30  -37  -38  +64  =57  +48  -17  -40  -44
3,0
32,0
35,5
38,5
11,25
 1480 (-45)
63 
Otto Milvang2Nordstrand -08  -25  =58  +59  +60  -18  -47  -64  =65
3,0
31,0
34,0
37,0
10,25
 1455 (-42)
64 
Lisbeth Haugsvær2Masfjorden -03  -48  =68  -62  -19  =59  +70  +63  -46
3,0
29,5
31,5
32,5
6,75
 1479 (-60)
65 
Sveinung Arnesen2 -12  =49  -22  -68  =66  =60  -67  +69  =63
3,0
27,0
29,0
31,0
8,75
 1438 (-50)
66 
Erling Fløtten2Vadsø =31  -36  -67  -58  =65  +69  -41  -60  +70
3,0
26,5
28,5
29,5
7,00
 1392 (-91)
67 
Sveinung Ramsøy2Lillestrøm =55  -05  +66  -30  -39  -51  +65  -41  -52
2,5
31,0
34,0
37,0
7,75
 1405 (-52)
68 
Evy Færevaag2Masfjorden -47  -60  =64  +65  =17  -43  -50  -59  -69
2,0
27,0
30,0
32,0
7,25
 1354 (-53)
69 
Chris Hinman2Stavanger -42  -40  -32  +70  -54  -66  w59  -65  +68
2,0
26,5
28,5
29,5
3,00
 1393 (-24)
70 
Lars A Stensen2Direkte -13  -52  -10  -69  +59  -56  -64  -58  -66
1,0
28,5
31,5
33,5
3,50
 1213 (-101)
71 
Asbjørn Lindland2Voss +WO  -26              
1,0
5,0
5,0
5,0
0,00
 1166 (-15)
Rangering:
Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-2: Monradkvalitet, to dårligste strøket
Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Klasse 3

Endelig resultatliste

PlNavnn-Eloi-Elo123456789PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
Ken T NordtvedtNamsos +56  =12  +38  +19  +13  -03  +10  +06  W05
7,5
42,0
46,0
49,0
39,25
 1648 (+61)
Petter LundAsker -39  +45  +47  +21  +20  =10  +11  +04  +03
7,5
39,5
43,0
46,5
39,75
 1636 (+55)
Daniel SandvikBergens +49  +23  +07  +08  =04  +01  +06  =05  -02
7,0
46,5
51,5
55,0
41,00
 1557 (+99)
Arne W SteinNordnes +45  +11  +39  +10  =03  -06  +15  -02  +18
6,5
43,0
47,0
50,5
33,00
 1575 (+130)
Erlend R BlomBergens +40  -10  +53  +51  +17  +07  +08  =03  w01
6,5
41,5
45,0
48,0
31,50
 1569 (+91)
Sigvat StensholtBergens +43  =37  +26  +54  +14  +04  -03  -01  +17
6,5
40,5
44,5
47,5
31,00
 1507 (+63)
Steinar LeiteModum =46  +52  -03  +37  +23  -05  +30  +27  =09
6,0
37,5
41,0
44,5
26,25
 1509 (+91)
Yngve RasdalMasfjorden =48  +46  +37  -03  W62  +14  -05  =15  +24
6,0
37,0
40,5
43,0
25,00
 1476 (+64)
Stig-Atle PaulsenModum +16  =13  -30  +57  +29  -11  +49  +28  =07
6,0
36,0
39,5
42,5
26,75
 1496 (+40)
10 
Øyvind LensebakkenNord-Odal +22  +05  +20  -04  +27  =02  -01  =18  =15
5,5
44,5
50,0
54,5
31,25
 1466 (+145)
11 
Frank EggerudPorsgrunn +58  -04  =28  +38  +24  +09  -02  =14  =22
5,5
40,5
44,5
47,5
25,75
 1432 (+14)
12 
Leif Erik NilsenBergens +15  =01  -14  =22  -18  +55  +50  =13  +32
5,5
39,5
43,0
46,0
25,75
 1444 (+46)
13 
Anders Knudsen BeckTønsberg +50  =09  =51  +18  -01  -17  +33  =12  +34
5,5
39,0
42,5
46,0
25,50
 1437 ( +3)
14 
Kay-Ove FjeldstadSotra =26  +48  +12  +62  -06  -08  +19  =11  =16
5,5
39,0
42,5
45,0
24,75
 1424 (+57)
15 
Paul SchmidtSørum -12  +64  +40  =29  +54  +19  -04  =08  =10
5,5
37,5
40,5
41,5
21,50
 1425 ( +3)
16 
Kjetil NylundStavanger -09  +32  -27  +53  +22  +20  -18  +31  =14
5,5
37,0
41,5
44,5
25,75
 1430 (+70)
17 
Bård FadnesBergens -37  +44  +41  +30  -05  +13  =27  +21  -06
5,5
37,0
41,0
45,0
25,75
 1428 (+22)
18 
Øyvind HjelleBodø -41  +43  +34  -13  +12  +45  +16  =10  -04
5,5
37,0
41,0
44,5
25,75
 1394 ( -5)
19 
Alexander StøleSandnes =24  +26  +48  -01  +31  -15  -14  +46  +35
5,5
37,0
40,5
44,0
23,00
 1462 (+33)
20 
Trond KristensenMosjøen +36  +27  -10  +42  -02  -16  =26  +49  +28
5,5
36,5
40,5
44,0
23,25
 1447 (+65)
21 
Ulrich DalsethKristiansand +33  +29  -42  -02  +47  +23  =28  -17  +27
5,5
36,0
40,0
43,5
24,25
 1478 (+76)
22 
Knut ValleHammerfest -10  =58  +56  =12  -16  +25  +41  +37  =11
5,5
35,0
38,0
41,0
23,00
 1410 (-21)
23 
Jarle SolliNordnes +28  -03  +52  +39  -07  -21  -31  +47  +38
5,0
35,5
39,0
42,5
19,50
 1425 (+45)
24 
John Ivar BrekkeTrondheim =19  +59  =55  =31  -11  +29  =37  +38  -08
5,0
34,0
37,0
40,0
20,00
 1398 (+45)
25 
Tore Høe LøvaasTrondheim =51  -55  =59  +60  =32  -22  +57  =26  +37
5,0
28,0
31,0
34,0
17,75
 1360 (-20)
26 
Trond JacobsenBodø =14  -19  -06  +56  +35  =40  =20  =25  =33
4,5
37,0
41,0
44,0
19,75
 1351 ( +0)
27 
Hans K. GaarderNordstrand +53  -20  +16  +55  -10  +50  =17  -07  -21
4,5
37,0
40,0
43,0
17,75
 1300 (-22)
28 
Linda Marie Nøstvold HansenTrondheimstud -23  +63  =11  +58  =30  +42  =21  -09  -20
4,5
36,0
39,0
41,0
16,75
 1283 (-65)
29 
Roar HvesserIndre Østfold +60  -21  +31  =15  -09  -24  -32  +57  +45
4,5
34,5
37,5
40,5
16,75
 1342 (-46)
30 
Knut Ø AbrahamsenNordstrand +61  -62  +09  -17  =28  +31  -07  -32  +50
4,5
34,5
37,5
40,0
19,25
 1352 (-40)
31 
Jan Rune MobergFollo +64  +41  -29  =24  -19  -30  +23  -16  +46
4,5
34,0
37,5
38,5
16,00
 1340 (-46)
32 
Dag Wessel-BergSvartlamon -54  -16  +43  +34  =25  -37  +29  +30  -12
4,5
33,5
37,5
40,5
20,00
 1333 (+22)
33 
Per SkogliGjøvik -21  =35  -58  +61  =38  +47  -13  +44  =26
4,5
31,5
34,5
37,5
17,00
 1343 (-22)
34 
Kjell IversenStjernen +35  -39  -18  -32  +63  +53  =45  +40  -13
4,5
31,5
34,5
36,5
15,25
 1305 ( +8)
35 
Alexander BerezkinTrondheim -34  =33  -57  +48  -26  +52  +54  +45  -19
4,5
29,5
32,5
35,5
15,75
 1353 (-30)
36 
Morten GunnufsenSMPOAÅ -20  -40  -45  -43  +64  +48  +53  =50  +49
4,5
27,5
30,5
31,5
12,75
 1304 (-13)
37 
Anita BratbakBergens +17  =06  -08  -07  +39  +32  =24  -22  -25
4,0
39,5
44,0
48,0
19,75
 1290 (+68)
38 
Kim Halvor HartvigStjernen =55  +61  -01  -11  =33  +39  +42  -24  -23
4,0
35,5
38,5
41,5
14,75
 1290 (-28)
39 
Jan Hugo EriksenStjernen +02  +34  -04  -23  -37  -38  =60  +52  =48
4,0
35,0
38,5
41,5
18,75
 1276 (-18)
40 
Trym Daniel RødvikHamar -05  +36  -15  =49  +57  =26  =46  -34  =42
4,0
33,0
36,5
39,5
15,25
 1311 ( +2)
41 
Berge FrimanslundSotra +18  -31  -17  +46  -50  +59  -22  =42  =43
4,0
32,5
36,0
39,0
16,00
 1310 (+12)
42 
Bjørn EllingsrudNordstrand -47  +60  +21  -20  +55  -28  -38  =41  =40
4,0
31,0
34,0
37,0
15,50
 1291 ( -2)
43 
Vegard StensenTromsø -06  -18  -32  +36  -53  =60  +58  +54  =41
4,0
31,0
34,0
37,0
14,00
 1265 ( +5)
44 
Helge HeienbergBergens -62  -17  +61  -50  -59  +63  +51  -33  +56
4,0
26,0
28,5
30,5
11,50
 1237 (+1237)
45 
Steinar LodeVåler -04  -02  +36  +59  +51  -18  =34  -35  -29
3,5
37,5
41,0
44,0
13,25
 1267 (-30)
46 
Otto BrokkeDrammen =07  -08  =50  -41  +60  +51  =40  -19  -31
3,5
33,5
37,0
40,0
13,25
 1247 (-52)
47 
Leif Tidemann-AndersenCaissa +42  -54  -02  +52  -21  -33  +59  -23  =51
3,5
33,5
36,5
39,5
12,25
 1238 (-79)
48 
Roy BrokvamLillestrøm =08  -14  -19  -35  =61  -36  +63  +59  =39
3,5
33,0
36,0
38,0
11,50
 1205 (-71)
49 
Harald OmlandAsker -03  -53  +63  =40  +58  +54  -09  -20  -36
3,5
33,0
36,0
38,0
10,00
 1215 (-38)
50 
Oddvar KristiansenStjernen -13  =56  =46  +44  +41  -27  -12  =36  -30
3,5
32,5
36,0
39,0
13,50
 1258 (-14)
51 
Ketil DrevvatnMosjøen =25  +57  =13  -05  -45  -46  -44  +55  =47
3,5
31,5
34,5
37,5
13,00
 1300 ( -6)
52 
Terje LieBergens +63  -07  -23  -47  +56  -35  +55  -39  =61
3,5
29,0
32,0
34,0
9,50
 1211 (-25)
53 
Georg Balas1911 -27  +49  -05  -16  +43  -34  -36  -56  +WO
3,0
33,0
36,0
36,0
7,50
 1136 (-34)
54 
Geir BlomSotra +32  +47  =62  -06  -15  -49  -35  -43  =57
3,0
32,0
35,0
37,5
10,75
 1228 (-40)
55 
Glenn AndersenBergens =38  +25  =24  -27  -42  -12  -52  -51  +64
3,0
31,5
35,0
36,0
10,50
 1198 (-27)
56 
Leif GulliksenStjernen -01  =50  -22  -26  -52  =61  +WO  +53  -44
3,0
31,5
34,5
34,5
6,25
 1133 (-53)
57 
Harald MottangStjernen =59  -51  +35  -09  -40  +58  -25  -29  =54
3,0
30,5
33,5
36,5
10,50
 1222 (-50)
58 
Lars KveliNordstrand -11  =22  +33  -28  -49  -57  -43  +64  =60
3,0
30,5
33,5
34,5
9,75
 1238 ( -7)
59 
Leif Kjøita1911 =57  -24  =25  -45  +44  -41  -47  -48  +63
3,0
28,5
31,5
33,5
10,00
 1178 (-13)
60 
Finn Arild WisterKirkegata -29  -42  +64  -25  -46  =43  =39  =61  =58
3,0
28,0
31,0
32,0
8,00
 1207 (-32)
61 
Petter FotlandBergens -30  -38  -44  -33  =48  =56  +64  =60  =52
3,0
27,0
30,0
31,0
7,50
 1204 (-31)
62 
Rune A. JørgensenAsker +44  +30  =54  -14  w08        
2,5
23,0
23,0
23,0
10,00
 1396 ( +9)
63 
Svein Erik KringstadBergens -52  -28  -49  +64  -34  -44  -48  +WO  -59
2,0
26,5
27,5
27,5
1,00
 0976 (+976)
64 
Kristian RøilidMosjøen -31  -15  -60  -63  -36  +WO  -61  -58  -55
1,0
26,5
28,5
28,5
0,00
 0890 (-120)
Rangering:
Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-2: Monradkvalitet, to dårligste strøket
Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Klasse 4

Endelig resultatliste

PlNavnn-Eloi-Elo123456789PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
Jostein SørhusBergens =10  +31  +11  +06  +02  -05  +16  +03  =08
7,0
42,5
47,5
51,0
39,25
 1391 (+115)
Eirik KyrkjebøStavanger =17  +30  =14  +13  -01  +20  +15  +09  +05
7,0
39,0
43,5
47,0
35,00
 1357 (+75)
Atle MongstadBergens +41  =16  +34  =15  +14  =09  +05  -01  +10
6,5
39,0
42,5
44,0
29,25
 1317 (+44)
Tom-Greger KnutsenSamisk +22  =07  -15  =20  +35  =23  +19  +14  +06
6,5
35,5
40,0
43,5
31,00
 1321 (+46)
Kurt-Norman ØiestadTønsberg +WO  +38  +09  =21  +18  +01  -03  =06  -02
6,0
41,0
44,0
44,0
25,25
 1219 (+1219)
Karl-Egil NordlingMoss =15  +20  +19  -01  +30  +12  +09  =05  -04
6,0
40,0
44,5
48,0
29,00
 1273 (+15)
Morthen AukeKonnerud +24  =04  -16  -19  +38  =11  +21  +25  +17
6,0
35,5
39,5
42,5
27,00
 1295 (+88)
Jonar LensebakkenNord-Odal -38  +WO  +39  =17  +10  -14  +18  +16  =01
6,0
35,0
38,0
38,0
24,00
 1242 (+35)
Fredrik WilhelmsenAsker +13  +35  -05  +32  +21  =03  -06  -02  +18
5,5
40,0
43,5
47,0
24,75
 1241 (+33)
10 
Fredrik Heggelund JacksonMo =01  +33  -18  +22  -08  +40  +23  +12  -03
5,5
38,5
42,0
44,5
24,00
 1208 (+11)
11 
Pål Egil KnutsenSamisk =18  =26  -01  =24  +37  =07  =13  +32  +19
5,5
36,0
39,5
43,0
23,75
 1183 (-13)
12 
Gaute LjonesStavanger +33  =14  +17  -18  +15  -06  +27  -10  +22
5,5
35,5
39,5
43,0
24,50
 1230 (+14)
13 
Ingrid StrandModum -09  +40  +26  -02  -25  +36  =11  +31  +14
5,5
34,5
38,0
40,5
21,25
 1185 (+87)
14 
Frode FredriksenStavanger +31  =12  =02  +16  -03  +08  +17  -04  -13
5,0
42,0
47,0
50,5
25,75
 1198 (+10)
15 
Eric TorgersenKristiansand =06  +29  +04  =03  -12  +25  -02  -17  +30
5,0
40,5
44,5
48,0
24,25
 1195 (+20)
16 
Alf Geir ThowsenFollo +32  =03  +07  -14  +19  +18  -01  -08  =21
5,0
39,5
44,0
47,5
24,00
 1174 (-12)
17 
Finn SyvertsenAsker =02  +25  -12  =08  +36  +21  -14  +15  -07
5,0
39,0
43,0
46,5
23,50
 1166 (-23)
18 
Nils R UtsiSamisk =11  +23  +10  +12  -05  -16  -08  +27  -09
4,5
39,0
43,5
47,5
22,25
 1174 (+16)
19 
Tom Jøran S RønningDirekte =27  +28  -06  +07  -16  +26  -04  +23  -11
4,5
37,5
41,5
45,5
20,50
 1153 (-18)
20 
Erlend PiløHamar =29  -06  +27  =04  +32  -02  =25  -22  +31
4,5
36,0
39,5
43,0
18,25
 1111 (-18)
21 
Benjamin Mjelde AndersenMoss =28  +27  +37  =05  -09  -17  -07  +33  =16
4,5
35,5
39,0
42,5
18,50
 1151 (+29)
22 
Anders StanghelleNord-Odal -04  =24  +29  -10  -26  +37  +34  +20  -12
4,5
34,5
38,0
41,5
17,75
 1129 (+22)
23 
Øivind HagbergStovner =26  -18  =24  +39  +34  =04  -10  -19  +32
4,5
33,0
36,5
39,5
17,50
 1152 ( -5)
24 
Thorbjørn SkaugFredriksstad -07  =22  =23  =11  -27  =28  =40  +WO  +38
4,5
31,5
34,0
34,0
13,50
 1074 (-29)
25 
Knut MjøsSotra =30  -17  +38  =34  +13  -15  =20  -07  =28
4,0
33,5
37,0
40,0
16,25
 1080 (-23)
26 
Odd G. RidalGjøvik =23  =11  -13  =35  +22  -19  =33  =28  =27
4,0
32,5
36,0
39,5
17,00
 1112 (+34)
27 
Bjørn Noralf DybvikAalesund =19  -21  -20  +41  +24  +30  -12  -18  =26
4,0
32,0
35,5
37,0
13,75
 1076 ( -4)
28 
Karl Eirik ØdegaardTrondheim =21  -19  -30  =40  =33  =24  +39  =26  =25
4,0
28,5
31,5
34,0
14,50
 1078 (-45)
29 
Harald Hansen1911 =20  -15  -22  =38  =31  -33  +41  =36  +39
4,0
27,5
30,5
32,0
11,75
 1048 (+12)
30 
Harald Peter StetteFredriksstad =25  -02  +28  +37  -06  -27  -31  +40  -15
3,5
33,5
37,0
39,5
12,00
 1044 ( +0)
31 
Per H Nordbye1911 -14  -01  -33  +WO  =29  +35  +30  -13  -20
3,5
33,0
36,5
36,5
9,00
 0967 (-16)
32 
Leif Sigurd LarsenStord -16  +41  +35  -09  -20  =34  +38  -11  -23
3,5
32,0
35,0
36,5
9,75
 1074 ( -8)
33 
Lars HopeBrønnøysund -12  -10  +31  -36  =28  +29  =26  -21  =34
3,5
31,0
34,5
38,0
13,25
 1023 (-35)
34 
Ole Ivar KjernlieFredriksstad +36  =37  -03  =25  -23  =32  -22  =38  =33
3,5
30,0
33,5
36,5
12,25
 1026 (-57)
35 
Erling SætervikMolde +40  -09  -32  =26  -04  -31  +36  -37  +41
3,5
30,0
32,5
34,0
9,50
 1001 (-84)
36 
Tom SteinskogSandnes -34  -39  +WO  +33  -17  -13  -35  =29  W40
3,5
28,0
30,5
30,5
8,00
 0921 (-20)
37 
Jan SvindahlKristiansand +39  =34  -21  -30  -11  -22  +WO  +35  
3,5
28,0
28,0
28,0
8,25
 1050 (-13)
38 
Allan LilleørenLørenskog +08  -05  -25  =29  -07  +41  -32  =34  -24
3,0
34,0
37,5
39,0
11,25
 0993 (-23)
39 
Øivind AnderssonDrammen -37  +36  -08  -23  -40  +WO  -28  +41  -29
3,0
28,0
29,5
29,5
5,00
 0903 (-96)
40 
Tom Rune JohansenSarpsborg -35  -13  =41  =28  +39  -10  =24  -30  w36
2,5
30,0
33,0
34,5
8,00
 1007 (-21)
41 
Stein Ivar SimensenMolde -03  -32  =40  -27  +WO  -38  -29  -39  -35
1,5
27,5
30,0
30,0
1,25
 0721 (-86)
Rangering:
Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-2: Monradkvalitet, to dårligste strøket
Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Klasse 5

Endelig resultatliste

PlNavnn-Eloi-Elo123456789PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
Henning LohneBergens +36  +26  +06  +20  +10  +04  +05  =02  =03
8,0
42,0
46,0
49,0
42,25
 1314 (+1314)
Gaute FerstadTrondheim +13  +35  -10  +23  +12  +15  =03  =01  +05
7,0
42,0
46,5
49,5
36,75
 1181 (+1181)
Richard MadsenTønsberg =31  +32  +22  =21  =20  +25  =02  +08  =01
6,5
38,5
42,0
45,5
31,75
 1104 (+62)
Halfdan HolmenMo -26  +36  +07  +35  +24  -01  =11  +14  +06
6,5
38,5
41,5
44,5
29,75
 1085 (+40)
Vidar Gjære +14  +25  -20  +11  +17  +10  -01  +07  -02
6,0
42,0
46,5
50,5
31,00
 1069 (+1069)
Hans-Henry JacobsenTromsø +07  +11  -01  -15  +28  +24  +20  +10  -04
6,0
41,0
45,0
49,0
29,50
 1037 (+1037)
Aud Norunn StrandModum -06  +37  -04  +26  +27  +22  +15  -05  +18
6,0
37,0
41,0
44,0
25,50
 0993 (+39)
Marte TorsdalPorsgrunn -25  =14  +19  +28  +21  +20  =10  -03  +16
6,0
36,0
40,0
44,0
28,25
 1013 (+50)
Theodor Klæboe SalvesenRøros =32  -31  -27  +13  +33  +21  =14  +24  +11
6,0
32,0
35,5
39,0
27,25
 0949 (+59)
10 
Niklas SavioPorsgrunn +34  +16  +02  +24  -01  -05  =08  -06  +17
5,5
43,0
47,0
50,5
27,50
 1040 (+25)
11 
Jens Petter OlsenOSS +37  -06  +30  -05  +36  +29  =04  +12  -09
5,5
38,0
41,0
44,0
22,75
 0975 (+55)
12 
Tormod ThingstadHønefoss +22  -20  +25  +31  -02  =14  +23  -11  +21
5,5
35,5
39,5
43,0
23,50
 0956 ( -2)
13 
Vegard Andre RoenAurskog-Høland -02  =19  -18  -09  +32  +34  +31  +20  +27
5,5
35,0
38,5
42,0
21,50
 0932 (+22)
14 
Anders R JensenHarstad -05  =08  +33  +16  =23  =12  =09  -04  +25
5,0
39,5
43,5
47,0
23,50
 0904 (+15)
15 
Nelvin FarstadStjernen -17  +40  +38  +06  +31  -02  -07  -16  +28
5,0
36,5
39,5
42,0
19,00
 0839 (+839)
16 
Sindre BrobakkenHamar +39  -10  -21  -14  +38  +27  +25  +15  -08
5,0
34,0
37,0
40,0
19,00
 0847 (-12)
17 
Anton AmarapalaLørenskog +15  +30  -24  +29  -05  -23  +28  +22  -10
5,0
33,5
37,5
41,5
21,50
 0926 (+32)
18 
Qing Shan LiuLørenskog -21  =41  +13  =27  -22  +35  +37  +19  -07
5,0
32,5
35,5
37,0
19,25
 0846 (+846)
19 
Erik J. AukeKonnerud -35  =13  -08  +41  +26  +31  =22  -18  +24
5,0
32,5
35,5
37,0
18,00
 0826 (-42)
20 
Elin JohnsonBergens +23  +12  +05  -01  =03  -08  -06  -13  +39
4,5
43,5
48,0
51,0
22,25
 0953 (+29)
21 
Jostein RonåsSandnes +18  -24  +16  =03  -08  -09  +33  +23  -12
4,5
38,5
42,5
46,0
21,25
 0859 (-34)
22 
Else NygreenBergens -12  +33  -03  +34  +18  -07  =19  -17  +32
4,5
36,5
40,0
43,5
18,00
 0829 (+829)
23 
Dag Einar Sommervoll1911 -20  +27  +26  -02  =14  +17  -12  -21  +31
4,5
35,5
39,5
43,0
19,00
 0880 (+880)
24 
Jørn TorsdalPorsgrunn +41  +21  +17  -10  -04  -06  +29  -09  -19
4,0
38,5
42,5
44,0
15,00
 0818 (-17)
25 
Don Vito P S San MartinSevland +08  -05  -12  +37  +30  -03  -16  +26  -14
4,0
38,0
42,0
45,0
17,00
 0838 (+838)
26 
Ole BirkelandKristiansand +04  -01  -23  -07  -19  +38  +35  -25  W36
4,0
37,0
40,0
43,0
15,50
 0788 ( -6)
27 
Per Magnus LarsenPorsgrunn =33  -23  +09  =18  -07  -16  +39  +29  -13
4,0
36,0
39,5
42,5
17,25
 0743 (-33)
28 
Roar Andre BakkenLillehammer +29  +38  -31  -08  -06  +30  -17  +37  -15
4,0
33,5
36,5
39,5
14,00
 0742 (+742)
29 
Johan LienHønefoss -28  +WO  +32  -17  +35  -11  -24  -27  +40
4,0
29,0
31,5
31,5
9,00
 0695 (-23)
30 
Eirik ThorbjørnsenRandaberg +40  -17  -11  +38  -25  -28  -36  +34  +35
4,0
28,0
31,0
33,5
12,00
 0672 (-57)
31 
Arne Knut RøvØrsta =03  +09  +28  -12  -15  -19  -13  +33  -23
3,5
38,0
42,0
45,5
16,75
 0764 (+18)
32 
Bjørn T. NøstebyLillehammer =09  -03  -29  -33  -13  +WO  +41  +36  -22
3,5
33,0
34,5
34,5
7,50
 0646 (-56)
33 
Jens ØstmannTønsberg =27  -22  -14  +32  -09  +40  -21  -31  +WO
3,5
31,0
33,5
33,5
8,00
 0661 (+20)
34 
Markus Trondsen HansenMoss -10  +39  -35  -22  =40  -13  +WO  -30  +37
3,5
28,5
31,0
31,0
7,25
 0600 (+600)
35 
Paul Ivar JohansenTrondheim +19  -02  +34  -04  -29  -18  -26  +WO  -30
3,0
35,5
39,0
39,0
8,50
 0674 (-18)
36 
Ole HegelundTrondheim -01  -04  +39  +40  -11  -37  +30  -32  w26
3,0
34,5
37,5
40,0
9,50
 0721 (-39)
37 
Terje BaustadStavanger -11  -07  +41  -25  +39  +36  -18  -28  -34
3,0
31,0
34,0
35,5
7,50
 0617 (+617)
38 
Andreas TverangerMasfjorden +WO  -28  -15  -30  -16  -26  +40  -39  +41
3,0
27,5
29,0
29,0
4,00
 0512 (+512)
39 
Elisabeth Aa SolumStrømmen -16  -34  -36  +WO  -37  +41  -27  +38  -20
3,0
26,0
27,5
27,5
4,50
 0523 (+523)
40 
Christian RoenAurskog-Høland -30  -15  +WO  -36  =34  -33  -38  +41  -29
2,5
26,0
27,5
27,5
3,25
 0449 (+449)
41 
Sissel M. EngevikStrømmen -24  =18  -37  -19  +WO  -39  -32  -40  -38
1,5
26,5
29,0
29,0
2,50
 0307 (-32)
Rangering:
Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-2: Monradkvalitet, to dårligste strøket
Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Klasse Senior A

Endelig resultatliste

PlNavnn-Eloi-Elo123456789PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
Lars Kjølberg1911 +10  +24  +11  +04  =02  =03  +05  +08  =07
7,5
39,0
43,5
46,0
36,50
 2104 (+15)
FM Ragnar Harald HoenOSS =06  +13  =03  +05  =01  =04  +12  +09  +10
7,0
39,5
43,5
47,5
35,00
 2060 (-13)
FM Jarl H UlrichsenTrondheim +15  =12  =02  +14  +04  =01  +18  =10  +05
7,0
37,5
41,5
45,0
33,50
 2029 ( -9)
Øyvin StrandBergens +22  +18  +05  -01  -03  =02  =09  +06  =11
5,5
41,0
44,5
48,0
25,25
 1928 (+38)
Sigmund LøvåsdalDrammen +07  +23  -04  -02  +11  +06  -01  +16  -03
5,0
41,5
45,5
48,5
21,50
 1928 (+53)
Jan SvenskeStrømmen =02  -11  +17  +23  =12  -05  +13  -04  +15
5,0
34,0
38,0
41,0
20,50
 1824 (+17)
Tom J JohanssenOSS -05  =19  =13  =10  +21  =12  =08  +18  =01
5,0
33,5
37,0
40,5
21,25
 1790 (-30)
Odd BirkestrandMasfjorden =14  =09  =15  =18  =20  +24  =07  -01  +12
5,0
33,0
36,5
39,0
19,00
 1853 ( +5)
Karl W. StrandKristiansund =17  =08  =23  =24  =18  +14  =04  -02  +13
5,0
33,0
36,0
38,5
19,75
 1835 (-26)
10 
Øystein SkarOSS -01  =16  =19  =07  +23  =13  +20  =03  -02
4,5
38,0
41,5
44,5
18,25
 1904 (+40)
11 
Gunnar BueTønsberg =13  +06  -01  =12  -05  =16  =19  +20  =04
4,5
35,0
38,5
42,0
19,00
 1774 (+41)
12 
Hans Chr FotlandOSS +21  =03  =14  =11  =06  =07  -02  =15  -08
4,0
37,5
41,5
45,0
18,25
 1781 ( -5)
13 
Karsten OvesenSevland =11  -02  =07  +21  =24  =10  -06  +19  -09
4,0
34,5
38,0
40,5
15,25
 1730 (-12)
14 
Willy L. OlsenOSS =08  +17  =12  -03  =15  -09  -22  +21  =16
4,0
33,0
36,5
40,0
16,00
 1744 (+19)
15 
Magnus MonsenSandnes -03  +21  =08  =20  =14  -18  +24  =12  -06
4,0
32,0
35,5
38,0
14,25
 1734 ( +3)
16 
Jan Arne BjørgvikVerdal -24  =10  -20  +22  =19  =11  +17  -05  =14
4,0
29,0
32,5
35,0
15,75
 1624 (-30)
17 
Per H. WibeAsker =09  -14  -06  =19  +22  =21  -16  =23  +18
4,0
28,5
32,0
35,0
14,50
 1663 (-15)
18 
Hans R ThjømøeDrammen +20  -04  =24  =08  =09  +15  -03  -07  -17
3,5
35,5
39,0
41,5
13,75
 1759 ( +9)
19 
Odd HabberstadOSS -23  =07  =10  =17  =16  =20  =11  -13  =22
3,5
29,5
33,0
36,0
14,50
 1662 (+14)
20 
Kjell M HaugStjernen -18  =22  +16  =15  =08  =19  -10  -11  =23
3,5
29,0
32,5
35,5
13,50
 1616 (-61)
21 
Lars SætherFredriksstad -12  -15  +22  -13  -07  =17  +23  -14  +24
3,5
28,5
31,5
34,0
11,00
 1650 (+11)
22 
Arne MannerudDirekte -04  =20  -21  -16  -17  =23  +14  +24  =19
3,5
28,0
31,0
33,5
11,50
 1630 (+14)
23 
Gudmund FarstadMolde +19  -05  =09  -06  -10  =22  -21  =17  =20
3,0
30,5
34,0
37,5
11,50
 1586 (-52)
24 
Jan LudvigsenFredriksstad +16  -01  =18  =09  =13  -08  -15  -22  -21
2,5
33,0
36,5
40,0
10,25
 1605 (-11)
Rangering:
Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-2: Monradkvalitet, to dårligste strøket
Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Klasse Senior B

Endelig resultatliste

PlNavnn-Eloi-Elo123456789PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
Trygve LindsjørnStjernen +19  +04  +21  +03  -02  +08  +07  +10  =05
7,5
38,5
41,0
43,0
33,25
 1645 (+53)
Hans Fredrik EsbensenVadsø =16  +17  +09  =05  +01  +04  +03  -07  +11
7,0
38,5
42,0
45,5
36,00
 1526 (+23)
Jan BrixCaissa +11  +07  +06  -01  +05  +09  -02  =04  -08
5,5
41,0
46,0
50,5
28,25
 1423 ( +2)
Tore NarvøyPorsgrunn +14  -01  +08  +15  +07  -02  +05  =03  -06
5,5
41,0
44,5
48,0
25,25
 1405 ( -3)
Tore-Inge BratteteigMasfjorden =17  +16  +19  =02  -03  +11  -04  +08  =01
5,5
38,5
42,0
44,5
24,50
 1383 (+44)
Bjørn Berg JohansenFredriksstad =08  +10  -03  +18  =09  -07  =15  +14  +04
5,5
34,5
38,0
41,5
24,25
 1374 ( +7)
Steinar SimonsenFollo +12  -03  +13  +21  -04  +06  -01  +02  -10
5,0
40,5
44,5
46,5
23,00
 1413 (+10)
Erik Lind PedersenMoss =06  =15  -04  +19  +12  -01  +09  -05  +03
5,0
39,0
42,5
45,0
22,00
 1360 (+24)
Gunnar LillengStrømmen =18  +14  -02  +10  =06  -03  -08  +12  +16
5,0
36,0
39,5
43,0
21,00
 1329 ( +3)
10 
Odd B. JohansenFredriksstad =15  -06  +20  -09  +16  =14  +17  -01  +07
5,0
33,5
37,0
39,5
18,00
 1260 (-24)
11 
Gunnleik LangelandBergens -03  -12  +WO  =14  +17  -05  +18  +15  -02
4,5
33,0
36,5
36,5
12,25
 1183 (-15)
12 
Oddvar NordmarkSandnes -07  +11  -15  +20  -08  +13  =14  -09  +19
4,5
30,5
33,0
35,5
15,25
 1221 (+11)
13 
Tore ThonstadMoss -21  +WO  -07  -16  +19  -12  w20  +18  +14
4,0
25,0
27,0
27,0
9,50
 1220 (-11)
14 
Reidar KristiansenHamar -04  -09  +17  =11  +15  =10  =12  -06  -13
3,5
34,0
37,5
41,0
14,00
 1181 ( -7)
15 
Klaus SmedtorpKongsvinger =10  =08  +12  -04  -14  +18  =06  -11  
3,5
33,5
37,0
37,0
15,75
 1222 ( +6)
16 
Frank JohansenHalden =02  -05  -18  +13  -10  -17  +19  +20  -09
3,5
33,5
36,0
38,5
12,50
 1131 (-36)
17 
Oddvar AasenMoss =05  -02  -14  +WO  -11  +16  -10  -19  +20
3,5
31,5
34,0
34,0
8,75
 1106 (+18)
18 
Svein A SolheimDirekte =09  -19  +16  -06  +20  -15  -11  -13  +WO
3,5
28,5
31,0
31,0
8,50
 1081 (+1081)
19 
Olav SkjævelandStrand -01  +18  -05  -08  -13  =20  -16  +17  -12
2,5
33,5
37,0
39,5
8,25
 1013 (-62)
20 
Einar SkarsbøBergens +WO  -21  -10  -12  -18  =19  W13  -16  -17
2,5
26,5
28,5
28,5
5,25
 0841 (+841)
21 
Bernt KirkebøStrømmen +13  +20  -01  -07          
2,0
19,0
19,0
19,0
6,50
 1221 (-20)
Rangering:
Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-2: Monradkvalitet, to dårligste strøket
Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Klasse Junior A

Endelig resultatliste

PlNavnn-Eloi-Elo123456789PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
Sondre Waage TofteStavanger +11  +13  +04  =06  +05  +08  =07  +09  =02
7,5
37,0
42,0
46,5
38,50
 2295 (+63)
Nicolai GetzOSS =15  -07  +12  -13  +18  +16  +06  +08  =01
6,0
36,5
41,0
42,5
27,00
 2016 (-23)
Elias DeMacBergens +18  -04  +10  -05  =14  +11  =13  +06  +08
6,0
35,5
40,0
41,5
26,00
 2006 ( -6)
Johannes Luangtep Kvisla1911 +17  +03  -01  +09  +06  =05  -08  =07  =10
5,5
39,0
44,0
47,5
27,25
 2093 (-27)
Levi Andr TallaksenPorsgrunn +19  =15  =07  +03  -01  =04  -09  +14  +13
5,5
38,0
42,5
43,5
23,50
 2057 (+27)
Kristian Stuvik HolmHamar +08  +14  +09  =01  -04  =07  -02  -03  +18
5,0
40,0
44,5
46,0
22,25
 2024 (+96)
Joachim B. NilsenBergens -13  +02  =05  =15  +17  =06  =01  =04  =09
5,0
39,0
43,5
47,0
26,00
 2079 (+23)
Even ThingstadHønefoss -06  +18  +13  +14  +15  -01  +04  -02  -03
5,0
39,0
43,5
45,0
20,50
 1983 ( -7)
Benjamin ArvolaTromsø +16  +10  -06  -04  =13  +14  +05  -01  =07
5,0
38,0
42,5
47,0
24,25
 2049 (-34)
10 
Anders G HagenMoss +20  -09  -03  =16  =11  +19  +17  =13  =04
5,0
34,0
35,0
35,5
14,75
 1823 (-36)
11 
Asbjørn O. SteinskogSandnes -01  +20  -14  =12  =10  -03  +19  +18  +17
5,0
33,0
34,0
34,5
11,50
 1760 (+47)
12 
Espen HaugstadSandnes -14  +19  -02  =11  -16  +20  +18  =17  +15
5,0
29,5
30,5
31,0
11,75
 1666 (-74)
13 
WFM Katrine TjølsenBergens +07  -01  -08  +02  =09  +15  =03  =10  -05
4,5
40,0
45,0
49,5
23,50
 2079 (-22)
14 
Marianne Wold Haug1911 +12  -06  +11  -08  =03  -09  +16  -05  +20
4,5
36,5
41,0
41,5
18,00
 1862 (-19)
15 
Kristoffer MadlandSandnes =02  =05  +16  =07  -08  -13  +20  +19  -12
4,5
35,5
36,5
37,0
14,25
 1843 ( -3)
16 
Ellen Øen CarlsenNTG -09  +17  -15  =10  +12  -02  -14  +20  +19
4,5
33,5
34,5
35,0
12,50
 1832 (+43)
17 
Øystein Aagedal SkageBergens -04  -16  +19  +20  -07  +18  -10  =12  -11
3,5
31,5
32,5
33,0
5,50
 1596 (-33)
18 
Tony ValleHammerfest -03  -08  =20  +19  -02  -17  -12  -11  -06
1,5
35,5
36,5
37,0
1,25
 1497 ( +1)
19 
Stian ValleAkademisk -05  -12  -17  -18  +20  -10  -11  -15  -16
1,0
33,0
34,5
35,0
0,50
 1370 (-16)
20 
Ingeborg Marie NylandMolde -10  -11  =18  -17  -19  -12  -15  -16  -14
0,5
32,0
33,5
34,5
0,75
 1334 (-28)
Rangering:
Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-2: Monradkvalitet, to dårligste strøket
Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Klasse Kadett A

Endelig resultatliste

PlNavnKln-Eloi-Elo123456789PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
Odd Martin GuttulsrudKad1911 +15  +09  +07  =03  =02  +08  +04  +06  +05
8,0
41,5
46,5
50,5
43,25
 1978 (+16)
Pål Andreas HansenKadVerdal +13  +24  +06  +05  =01  =04  =03  +09  +10
7,5
41,5
46,0
48,0
37,75
 1858 ( +9)
Anders ThingstadKadHønefoss +16  +18  +04  =01  =08  +05  =02  +10  =06
7,0
42,0
46,0
50,0
37,00
 1857 (+16)
Stian JohansenKadFredriksstad +19  +11  -03  +07  +17  =02  -01  -05  +13
5,5
43,0
47,0
51,0
26,75
 1706 (-24)
Jens Hjorth KjølbergKad1911 +24  =08  +19  -02  +12  -03  +16  +04  -01
5,5
42,0
46,0
48,0
23,00
 1635 (+49)
Tor BotheimKad1911 +14  +17  -02  -08  +15  +19  +09  -01  =03
5,5
41,0
45,0
49,0
25,00
 1679 ( -5)
Jørgen HoelKadBergens +22  +10  -01  -04  +20  -09  +14  =11  +19
5,5
37,0
41,0
44,5
23,50
 1612 (+87)
Magnus EriksenKadMo +12  =05  =16  +06  =03  -01  -11  =13  +17
5,0
40,5
44,5
48,5
25,00
 1608 ( +7)
Markus MoripenKadNordstrand +23  -01  =10  +22  =11  +07  -06  -02  +20
5,0
40,5
44,0
47,0
21,00
 1583 (+15)
10 
Ole Emil FrisvoldKadBergens +20  -07  =09  =18  +13  +11  +12  -03  -02
5,0
39,5
43,5
47,5
23,00
 1623 (+12)
11 
Andreas StrandKadModum +26  -04  =18  +16  =09  -10  +08  =07  =14
5,0
34,5
38,5
38,5
18,50
 1467 (-20)
12 
Shervin MalouKadStavanger -08  +13  +15  =17  -05  +18  -10  =20  +23
5,0
32,0
36,0
39,0
19,50
 1462 ( +1)
13 
Erlend KyrkjebøKadStavanger -02  -12  +23  +25  -10  +15  +17  =08  -04
4,5
36,0
39,0
41,0
15,50
 1432 (+22)
14 
Elise ForsåKadTromsø -06  +25  -17  -15  +21  +23  -07  +22  =11
4,5
31,5
34,5
36,5
15,00
 1245 (-32)
15 
Sigve HaugsdalKadMasfjorden -01  +23  -12  +14  -06  -13  =19  +24  =18
4,0
35,5
38,5
40,5
13,50
 1372 (+89)
16 
Fredrik Lange BergeKad1911 -03  +21  =08  -11  +22  =17  -05  -19  +25
4,0
34,5
38,0
40,0
14,00
 1305 (+83)
17 
Simon BaraneKadSandnes +25  -06  +14  =12  -04  =16  -13  +21  -08
4,0
34,0
38,0
40,0
15,00
 1297 (-45)
17 
Ingrid Øen CarlsenKadNTG +21  -03  =11  =10  =19  -12  -20  +25  =15
4,0
34,0
38,0
40,0
15,00
 1313 (-39)
19 
Fredrik Beer JacobsenKadStavanger -04  +26  -05  +20  =18  -06  =15  +16  -07
4,0
34,0
38,0
38,0
12,00
 1356 ( -7)
20 
Ole Jakob HegelundKadTrondheim -10  =22  +21  -19  -07  +24  +18  =12  -09
4,0
32,5
36,0
38,0
14,25
 1265 (-53)
21 
Audun HoemKadKristiansund -18  -16  -20  +26  -14  +22  +23  -17  +24
4,0
27,0
29,0
29,0
8,50
 1148 (+116)
22 
Arne Morten KstelKadMolde -07  =20  +26  -09  -16  -21  +25  -14  +WO
3,5
29,0
29,0
29,0
4,00
 1048 ( -7)
23 
Petter Martin HestvikKadNordstrand -09  -15  -13  +24  +25  -14  -21  +WO  -12
3,0
29,0
31,0
31,0
4,00
 1020 (-14)
24 
Åvald SommervollKadSK av 1911 U -05  -02  -25  -23  +26  -20  +WO  -15  -21
2,0
30,0
30,0
30,0
0,00
 0875 (+875)
25 
Tormund Blikra VeaKadStavanger -17  -14  +24  -13  -23  W26  -22  -18  -16
2,0
27,5
29,5
29,5
2,00
 0887 ( -8)
26 
Ole Martin MoenKadOSS -11  -19  -22  -21  -24  w25      
0,0
20,5
20,5
20,5
0,00
 0750 (-36)
27 
Ingen Spiller                 
0,0
0,0
0,0
0,0
0,00
 0000 ( +0)
Rangering:
Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-2: Monradkvalitet, to dårligste strøket
Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Klasse Lilleputt

Endelig resultatliste

PlNavnn-Eloi-Elo123456789PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
Gregor Taube1911 +11  +37  +10  +21  +02  +04  +13  +09  =03
8,5
42,0
46,5
49,5
46,25
 1625 (+31)
Aryan TariAsker +23  +09  +13  +15  -01  +03  +14  +05  +10
8,0
42,0
47,0
51,5
43,00
 1627 (+10)
Henning Kjøita1911 +26  +17  =04  =14  +07  -02  +15  +06  =01
6,5
44,5
49,5
54,0
36,25
 1419 (-10)
Johannes HaugNordstrand +35  +24  =03  +16  =15  -01  -05  +22  +09
6,0
41,0
45,5
49,0
28,75
 1353 (+15)
Monika MachlikTromsø +31  -18  =20  +34  +32  =15  +04  -02  +17
6,0
38,0
41,5
45,0
27,00
 1259 (+64)
Kjetil AndåsMasfjorden -16  +39  +12  +25  -13  +11  +21  -03  +14
6,0
37,0
41,5
44,5
28,00
 1195 (+75)
Viktor W MathisenNittedal +28  +25  -15  +24  -03  +16  -09  +21  +13
6,0
36,0
40,5
44,5
27,50
 1347 (+121)
Maud RødsmoenOSS -13  +40  -09  +23  +38  =22  +25  =14  +19
6,0
34,0
37,0
40,0
24,75
 1073 (+45)
Johannes Høva Bøhler1911 +27  -02  +08  +17  +22  =14  +07  -01  -04
5,5
44,5
49,0
53,5
28,50
 1272 (+35)
10 
Mathias Brennhaugen EikeStrømmen Sku =19  +33  -01  +20  -16  +28  +18  +13  -02
5,5
41,5
45,5
49,0
25,00
 1363 (+57)
11 
Bernhard HegelundTrondheim -01  +WO  +37  -22  =18  -06  +26  +30  +27
5,5
37,0
40,0
40,0
18,50
 1027 (+17)
12 
Lasse E. BjørnTromsø Sku -20  +29  -06  +36  =26  +32  -17  +33  +24
5,5
32,5
36,0
39,5
21,25
 1045 (+106)
13 
Torgeir Kjøita1911 +08  +22  -02  +18  +06  +19  -01  -10  -07
5,0
45,0
50,0
54,5
26,50
 1232 (-58)
14 
Martin NilsenStavanger +39  =16  +28  =03  +21  =09  -02  =08  -06
5,0
41,5
45,5
48,5
23,00
 1166 (+45)
15 
Reid Erik FribergPorsgrunn +32  +34  +07  -02  =04  =05  -03  -17  +29
5,0
41,5
45,0
48,5
23,00
 1208 (-47)
16 
Andreas JansenBergens +06  =14  +19  -04  +10  -07  =20  =24  =18
5,0
38,5
43,5
48,0
26,25
 1146 (-58)
17 
Håkon N NordstrømFana +38  -03  +23  -09  +29  -21  +12  +15  -05
5,0
37,5
41,5
44,5
22,00
 1071 (+23)
18 
Sherington AmarapalaStrømmen SKU +41  +05  -21  -13  =11  +27  -10  +23  =16
5,0
36,0
40,5
43,0
22,75
 1101 (-15)
19 
Edit MachlikTromsø =10  +42  -16  +33  +24  -13  =22  +20  -08
5,0
35,5
39,0
41,5
20,50
 1147 (+74)
20 
Jonas H RasmussenBergens +12  -21  =05  -10  +42  +33  =16  -19  +32
5,0
35,0
38,5
41,0
20,50
 1027 (-42)
21 
Bibek LiuStrømmen SKU +29  +20  +18  -01  -14  +17  -06  -07  =22
4,5
40,5
45,0
49,0
21,25
 1093 (+16)
22 
Flemming AasBergens +40  -13  +41  +11  -09  =08  =19  -04  =21
4,5
37,5
40,5
43,0
18,75
 1000 (+24)
23 
Sverre Dyrhaug SkjølåsStavanger -02  +27  -17  -08  +39  =30  +32  -18  +36
4,5
36,0
39,5
42,5
16,50
 0957 (+957)
24 
Egil Aarstad FjeldheimNordstrand +44  -04  +26  -07  -19  +36  +29  =16  -12
4,5
36,0
39,5
39,5
14,50
 0908 (-57)
25 
Caroline Beer JacobsenStavanger +30  -07  =32  -06  +34  +26  -08  -27  +33
4,5
34,5
38,0
41,5
17,25
 0936 (-35)
26 
Andreas FossheimLindern SK -03  +38  -24  +28  =12  -25  -11  +34  +35
4,5
34,0
37,5
40,5
16,75
 0930 (+930)
27 
Øyvind Hoem VasengKristiansund Sjakklubb -09  -23  +40  =41  +35  -18  +28  +25  -11
4,5
32,5
35,5
38,0
16,25
 0892 (+892)
28 
Jon MachlikTromsø -07  +30  -14  -26  +31  -10  -27  +41  +40
4,0
33,5
36,5
39,0
13,50
 0816 ( -7)
29 
Ask SommervollSK av 1911 U -21  -12  +36  +39  -17  +38  -24  +37  -15
4,0
31,0
34,0
37,0
12,50
 0813 (+813)
30 
John P.C. NibaliStavanger Sku -25  -28  +42  -38  +43  =23  =35  -11  +37
4,0
28,0
30,5
32,5
11,50
 0709 (+709)
31 
David Hoen TjoreMasfjorden Sku -05  -41  -39  +40  -28  +43  -36  +44  +42
4,0
24,5
26,5
26,5
7,50
 0604 (+604)
32 
Sigve HøllelandMasfjorden -15  +43  =25  +35  -05  -12  -23  +42  -20
3,5
34,0
36,5
38,5
10,25
 0833 (-35)
33 
Snorre RyggNord-Odal =42  -10  +43  -19  +41  -20  +34  -12  -25
3,5
31,5
34,0
36,0
9,25
 0769 (-126)
34 
Håvard HaugsværMasfjorden +43  -15  =35  -05  -25  +42  -33  -26  +41
3,5
29,5
32,0
34,0
8,75
 0823 (+823)
35 
Jens H. EikreHalden Sku -04  +44  =34  -32  -27  +41  =30  =36  -26
3,5
29,5
32,0
32,0
8,00
 0728 (+728)
36 
Jonas AndreassenSevland =  =  -29  -12  +37  -24  +31  =35  -23
3,5
29,0
29,0
29,0
8,75
 0692 (+692)
37 
Anders MidtbøFana Sku +WO  -01  -11  -42  -36  +44  +38  -29  -30
3,0
31,0
31,0
31,0
3,00
 0601 (+601)
38 
Lars Andre BaustadStavanger Sku -17  -26  +44  +30  -08  -29  -37  -40  +43
3,0
29,5
31,5
31,5
6,00
 0570 (+570)
39 
Syver D AgdesteinAsker -14  -06  +31  -29  -23  +40  -42  -43  +44
3,0
29,0
31,0
31,0
7,00
 0566 (+566)
40 
Christiane MoenOSS -22  -08  -27  -31  +44  -39  +43  +38  -28
3,0
29,0
31,0
31,0
5,00
 0547 (-13)
41 
Espen AndreassenSevland -18  +31  -22  =27  -33  -35  +44  -28  -34
2,5
29,0
32,5
32,5
6,25
 0650 (-18)
42 
Magne S. HårrHå Ss =33  -19  -30  +37  -20  -34  +39  -32  -31
2,5
28,5
31,5
34,5
7,75
 0658 (+658)
43 
Astrid Botheim1911 -34  -32  -33  +44  -30  -31  -40  +39  -38
2,0
24,5
27,5
27,5
3,00
 0463 (+463)
44 
Andreas Lien AldeholmBergen sjakklubb -24  -35  -38  -43  -40  -37  -41  -31  -39
0,0
24,0
26,5
28,5
0,00
 0263 (+263)
Rangering:
Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-2: Monradkvalitet, to dårligste strøket
Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)

Klasse Miniputt

Endelig resultatliste

PlNavnn-Eloi-Elo123456789PoengMonrad-2Monrad-1MonradBergern-Prestasjon
Sebastian MihajlovOSS +27  +05  +10  =14  =06  =04  +02  +09  +07
7,5
42,5
47,5
51,5
43,00
 1182 (+47)
Benjamin HaldorsenBergens +17  +12  =03  +20  =14  +23  -01  +08  +06
7,0
41,5
46,0
50,0
36,75
 1136 ( +2)
Andreas Hernæs1911 +15  +11  =02  =06  +07  =14  -05  +21  +04
6,5
41,5
46,5
51,0
36,00
 1124 (+75)
Johan-Sebastian ChristiansenCaissa +35  +07  -06  =11  +16  =01  +10  +05  -03
6,0
43,0
48,0
51,5
32,50
 1015 (+120)
Mathias SætreBergens +31  -01  +09  +15  +18  =06  +03  -04  =10
6,0
42,5
47,5
51,0
31,75
 0951 ( +5)
Sander Lange Berge1911 +34  +21  +04  =03  =01  =05  =14  +23  -02
6,0
42,5
46,5
50,0
30,50
 0995 ( -9)
Ulrik OlsenOSS +19  -04  +31  +08  -03  +22  +24  +14  -01
6,0
40,5
44,5
48,0
28,00
 0910 (-44)
Matias BirkelandBergens SKU +33  +30  -16  -07  +19  +12  +13  -02  +21
6,0
38,5
42,5
46,0
28,00
 0874 (+874)
Marte B KyrkjebøStavanger +25  -10  -05  +32  +17  +20  +23  -01  +14
6,0
37,5
41,5
45,0
26,00
 0934 (+31)
10 
Eskil Ekeland GrønnOSS +24  +09  -01  =13  =11  +15  -04  +16  =05
5,5
41,5
46,5
50,5
28,50
 0925 (+60)
11 
Erik Botheim1911 +38  -03  +22  =04  =10  =21  =16  +17  =13
5,5
38,0
42,5
45,5
25,75
 0769 (-70)
12 
Yngve FossheimLindern SK +26  -02  +17  +21  -23  -08  +25  =20  +24
5,5
35,0
39,0
43,0
23,75
 0846 (+846)
13 
Endre MachlikTromsø SKU +32  -23  +36  =10  =20  +18  -08  +24  =11
5,5
34,5
38,0
41,0
23,25
 0831 (+831)
14 
Kjell Håkon LienHønefoss +37  +18  +23  =01  =02  =03  =06  -07  -09
5,0
44,0
48,0
51,0
25,50
 0951 (-28)
15 
Andreas G. TryggestadNordstrand Sku -03  +25  +19  -05  +31  -10  -21  +26  +20
5,0
36,0
40,0
43,5
21,00
 0756 (+756)
16 
Hanna B KyrkjebøStavanger +36  =20  +08  -23  -04  +32  =11  -10  +26
5,0
35,5
39,0
42,0
21,50
 0781 (+15)
17 
Øyvind Brekke FløttenModum -02  +37  -12  +40  -09  +27  +31  -11  +25
5,0
35,5
38,5
40,5
16,50
 0697 (+697)
18 
Marius EriksenNord-Odal +41  -14  +29  +24  -05  -13  -26  +32  +23
5,0
32,5
36,0
38,0
17,50
 0717 ( -1)
19 
Knut Magnus BaustadStavanger Sku -07  +34  -15  +33  -08  -31  +39  +27  +28
5,0
32,0
35,5
38,5
18,00
 0631 (+631)
20 
Oskar M AndreasseStavanger +22  =16  +28  -02  =13  -09  +29  =12  -15
4,5
38,5
42,5
46,5
20,50
 0753 ( -7)
21 
Adrian HitlandBergens +40  -06  +33  -12  +29  =11  +15  -03  -08
4,5
38,5
42,0
44,0
17,25
 0708 (+708)
22 
Ingvild Brekke FløttenModum -20  +38  -11  =34  +30  -07  -28  +29  +35
4,5
31,5
35,0
38,0
16,25
 0595 (-19)
23 
Benjamin ImsrudCaissa +30  +13  -14  +16  +12  -02  -09  -06  -18
4,0
40,0
45,0
49,0
20,00
 0814 (-47)
24 
Sondre MerkesvikBergens -10  +32  +39  -18  +25  +26  -07  -13  -12
4,0
35,5
39,0
42,0
14,50
 0645 (+645)
25 
Sindre LøndalSevland -09  -15  +41  +35  -24  +28  -12  +31  -17
4,0
33,0
36,5
38,5
13,00
 0536 (+20)
26 
Daniel S. AunanStrømmen Sku -12  -31  +27  +36  +28  -24  +18  -15  -16
4,0
32,5
36,0
39,0
16,00
 0595 (+595)
27 
Daniel ImsrudCaissa SKU -01  -28  -26  +WO  +33  -17  +37  -19  +38
4,0
32,0
35,0
35,0
9,50
 0456 (-30)
28 
Arne NatskårStjørdal r42  +27  -20  =29  -26  -25  +22  +36  -19
4,0
30,0
33,0
34,0
13,50
 0515 (-10)
29 
Dag Einar Bjørkevoll NordNittedal +39  r42  -18  =28  -21  +36  -20  -22  +37
4,0
28,5
31,5
32,5
11,00
 0487 (+487)
30 
Odd Aarstad SolumStrømmen Sku -23  -08  -32  +38  -22  -37  +40  +33  +36
4,0
27,5
30,5
32,5
11,50
 0421 (+421)
31 
Regine ForsåTromsø Sku -05  +26  -07  +39  -15  +19  -17  -25  =32
3,5
35,0
38,5
41,5
13,75
 0588 (+588)
32 
Elise Sjøttem JacobsenTromsø SKU -13  -24  +30  -09  +34  -16  +38  -18  =31
3,5
33,0
36,5
39,5
12,25
 0523 (+523)
33 
Bjørnar T StørkersenMasfjorden -08  +40  -21  -19  -27  +WO  =35  -30  +41
3,5
29,0
31,0
31,0
5,75
 0293 (+293)
34 
Jørgen ThingstadModum Sku -06  -19  +37  =22  -32  +39  -36  -35  +WO
3,5
28,5
31,5
31,5
8,25
 0355 (+355)
35 
David TuftaBergens Sku -04  -39  +38  -25  -36  +41  =33  +34  -22
3,5
27,5
30,5
32,5
10,25
 0284 (+284)
36 
Malin Aurora ImsrudCaissa -16  +41  -13  -26  +35  -29  +34  -28  -30
3,0
30,0
33,5
35,5
9,00
 0348 (+348)
37 
Odin Aarstad SolumStrømmen Sku -14  -17  -34  +41  -39  +30  -27  +40  -29
3,0
28,5
30,5
32,5
8,00
 0298 (+298)
38 
Frigg SommervollSK av 1911 U -11  -22  -35  -30  +WO  +40  -32  +41  -27
3,0
27,0
29,0
29,0
4,00
 0245 (+245)
39 
Knut HeimdalTiger USK -29  +35  -24  -31  +37  -34  -19  +WO  -40
3,0
26,5
28,5
28,5
6,50
 0221 (+221)
40 
Paul Christian Andr AukeKonnerud SKU -21  -33  +WO  -17  -41  -38  -30  -37  +39
2,0
26,0
28,0
28,0
3,00
 0025 (+25)
41 
Aron Henry SandstrandTønsberg -18  -36  -25  -37  +40  -35  +WO  -38  -33
2,0
25,0
27,0
27,0
2,00
 0009 ( +9)
42 
Jonas AndreassenSevland r28  r29              
1,0
8,0
8,0
8,0
0,00
 0000 ( +0)
Rangering:
Poeng: Poengsum (=Lagpoeng i lagturneringer)
Monrad-2: Monradkvalitet, to dårligste strøket
Monrad-1: Monradkvalitet, dårligste strøket
Monrad: Monradkvalitet (Buchholz), ingen strykninger (=LP monrad i lagturneringer)
Berger: Sonnenborn-Berger kvalitet (=LP berger i lagturneringer)
Hvite partier står med fet skrift.
12. jul kl.17:01    TurneringsService 6.0Hordaland Sjakkrets